Koszykówka: Sparing WSHE w/z Bydgoszcz - PROTERM "do przodu"!

05.11.2008, 22:52, KSB

5 Listopada b.r. o godzinie 20:00 odbył się mecz sparingowy z PROTERMEM. Gościliśmy doświadczoną drużynę, które od wielu sezonów w lidze BNBA miała pewne miejsce w po sezonie zasadniczym w fazie Play Offs.

Mecz miał charakter treningowy, jednak obie drużyny starały się zaprezentować wysoki poziom koszykówki i zwyciężyć. Pierwsza połowa meczu przebiegała bardzo wyrównanie. Drużyny zaprezentowały obronę strefową. Prowadzenie zmieniało się raz dla jednej, raz dla drugiego "teamu". WSHE zagrali bez trójki zawodników, którzy w tym sezonie będą reprezentować uczlenię po raz pierwszy. Zatem na ławce rezerwowych był tylko jeden gracz. Przeciwnicy mieli znacznie dłuższą ławkę rezerwowych. Ciężka praca z zeszłego sezonu i z pierwszych treningów sprawiła, że WSHE kondycyjnie wytrzymały cały mecz. Nasi utrzymali w drugiej połowie meczu wysoką skuteczność celnych rzutów, co spowodowało, że do końca spotkania przewaga na naszą korzyść była pod kontrolą. Ostatecznie zwyciężyliśmy 19-toma punktami!

Cieszy świetna dyspozyja przed sezonem, ale to dopiero początek. Przed nami jeszcze kilka spotkań sparingowych, a już niedługo pierwsze mecze ligowe. Jest jeszcze kilka rzeczy do poprawienia. Głównie trzeba popracować nad skuteczniejszymi podaniami i zacieśnieniem obrony strefowej pod koszem. Ogólnie brak większych zastrzerzeń do poszczególnych zawodników. Jedynie co można przypomnieć, to mniej kozła i szybsze podania, uważać na błędy kroków (pierwszy "kozioł"), zastawianie do zbiórki oraz pamiętać o tym, iż na parkiecie gra 5 zawodników (zespół!).

Przypomnienie: Piątek godzina 19:00 w V Liceum Ogólnokształcącym, spotkanie sparingowe, a za tydzień w Środę prawdopodobnie odbędzie się kolejny sparing na naszej hali o godzinie 20:00. Z kim... o tym w kolejnych aktualnościach.